Často kladené otázky

Pre koho je chudnutie vhodné? Kto môže chudnúť?

Chudnutie kompliment® je vhodné pre ženy, mužov a dospievajúcu mládež s normálnou telesnou hmotnosťou, nadváhou alebo obezitou. Je vhodné aj pre klientov so zdravotnými obmedzeniami. Pri navrhovaní stratégie chudnutia a príprave osobného programu berieme do úvahy cieľ chudnutia, typ postavy, aktuálnu fyzickú zdatnosť, vek, zdravotný stav a ďalšie osobné špecifiká každého klienta.

Chudnutie Muži

Stravovací a cvičebný program pre mužov je upravený špeciálne vzhľadom k stavbe a fungovaniu mužského tela. Muži majú o niečo rýchlejší metabolizmus, viac svalov a ich telo s energiou hospodári lepšie. V porovnaní so ženami chudnú obyčajne rýchlejším tempom. Viac...

Chudnutie Po pôrode

Chudnutie pre ženy po pôrode zohľadňuje osobitosti popôrodného obdobia, a to najmä dojčenie a telesnú kondíciu. Je vhodné pre dosiahnutie vyšších váhových úbytkov, ale aj pre nižšie redukcie, spevnenie a sformovanie postavy a zlepšenie kondície. Termín začatia programu navrhneme individuálne, podľa okolností. Osobný jedálniček, diéta a cvičenie sú upravené špecificky, podľa potrieb. Viac...

Chudnutie Juniori

Dievčatá a chlapci s nadváhou chudnú v špeciálnom programe, ktorý zohľadňuje osobitné požiadavky na výživu a pohyb v mladom veku. Na chudnutie mladých ľudí dohliadame, usmerňujeme ich a pravidelne kontrolujeme. Vítaná je spolupráca s rodičmi na začiatku chudnutia, a tiež aj počas jeho priebehu. Chudnutie je určené pre juniorov vo veku 14 až 18 rokov... Viac...

Koľko schudnem?

V priebehu chudnutia kompliment® môžet schudnúť 5,10,15 ale aj 50 a viac kilogramov. Zlepšite si postavu, získate menšiu konfekčnú veľkosť, lepšiu fyzickú kondíciu a spevníte telo. Zlepšíte svoj body image a budete sa cítiť skvelo. Výraznú zmenu vzhľadu dosiahnete pri vyšších redukciách. Tým, že schudnete, si zlepšíte aj zdravie. Dosiahnuté úbytky sú individuálne. Výsledky chudnutia našich klientov si môžete pozrieť tu.

Ako dlho budem chudnúť?

Dĺžka chudnutia závisí od cieľa redukcie. Čím viac potrebujete schudnúť, tým dlhšie chudnutie trvá. Chudnutie BODY FORMING je najkratší program. Má 15 vstupov, trvá dva mesiace  a je vhodný na formovanie postavy a nižšiu redukciu. Vyššie ciele môžete dosiahnuť v programe  Chudnutie BASIC, MEDIUM, alebo MAXI. Program Chudnutie PLUS môže každý program predľžiť o individuálne zvolený počet ošetrení. Dosiahnuté výsledky v jednotlivých chudnúcich programoch sú individuálne.

Môžem chudnúť pri zdravotných problémoch?

Chudnutie kompliment® berie ohľad na zdravotný stav a osobné špecifiká každého klienta a je vhodné aj pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami. Redukčný jedálniček zohľadňuje požiadavky špecifickej diéty pri základnom ochorení a tréningový plán je navrhnutý pre každého na mieru. Cviky sú vybrané špeciálne podľa závažnosti a rozsahu zdravotných a pohybových obmedzení. Cvičenie je individuálne a pod odborným vedením. Klientovi počas celého chudnutia venujeme zvýšenú starostlivosť. V prípade potreby spolupracujeme s ošetrujúcim lekárom. Chudnutie prebieha pod osobným vedením profesionálnych výživových poradcov a špecialistov na pohyb a chudnutie s odborným vzdelaním v oblasti zdravotníctva, výživy, športu, fyzioterapie, psychológie a pedagogiky.

Kedy môžem začať chudnúť?

Chudnúť môžete začať hneď po tom, ako absolvujete vstupnú konzultáciu a dohodnete si termín začatia chudnutia a prvého vstupu. Na chudnutie si musíte nájsť len čas, všetko potrebné pripravíme za vás. Očakávame aktívnu spoluprácu a pravidelnú účasť na programe, dvakrát v týždni. V prípade špecifických okolností, alebo zdravotných problémov, vám optimálny čas chudnutia a začatia programu navrhneme osobitne na vstupnej konzultácii.

Ako prebieha vstupná konzultácia?

Konzultácia trvá približne 60 minút, je nezáväzná a bezplatná. Jej termín je potrebné dohodnúť si vopred. Na konzultácii vám poskytneme všetky informácie o priebehu chudnutia kompliment®, vykonáme vstupné vyšetrenie telesných parametrov, zistíme osobnú a zdravotnú anamnézu a navrhneme vhodnú stratégiu a plán chudnutia. Termín konzultácie si môžete dohodnúť telefonicky alebo tu.

Ako prebieha chudnutie?

Po absolvovaní vstupnej konzultácie si vo vybranej pobočke dohodnete termín začatia chudnutia. Každý jednotlivý vstup chudnutia kompliment® trvá približne 90 minút a pozostáva z pravidelného vyšetrenia a kontroly telesných parametrov, váženia, merania telových obvodov, krvného tlaku, hodnotenia jedálnička, výživovej konzultácie, termoterapie a tridsaťminútového cvičenia. Chudnutie prebieha individuálne pod osobným vedením odborníkov Inštitútu kompliment®.

Čo poskytuje výživové poradenstvo?

Výživové poradenstvo začína komplexným nutričným vyšetrením, analýzou stravovania a stravovacích zvyklostí. Všetky výsledky spracuje a vyhodnotí výživový poradca, ktorý navrhne osobný jedálniček a pripraví plán na zmenu výživy a stravovacích návykov. Váš jedálniček pravidelne kontroluje a hodnotí, konzultuje prípravu jedla a recepty, radí ako zdravo jesť počas bežných dní, ale aj počas sviatkov, osláv, služobnej cesty či dovolenky. Naučí vás, ako si jednoducho, na základe správnych princípov vyberať vhodné potraviny, ako ich kombinovať a kedy konzumovať. Ako predchádzať hladu, kontrolovať chute a pocit sýtosti. Výživový poradca vás v priebehu pravidelnej výživovej edukácie uvedie do tajomstiev teórie zdravej výživy. Sprostredkuje vedomosti o redukčnej diéte a zdravom stravovaní.