Knihy o chudnutí

Zoštíhľovacia diéta

Zoštíhľovacia diéta

Rýchle chudnutie

Autor: Katarína Skybová 
Vydavateľstvo: Plat4M Books

Zoštíhľovacia diéta na tri, päť a sedem dní, na rýchle schudnutie a zlepšenie postavy. Je vhodná ako „pohotovostná diéta“ v čase, keď potrebujete rýchlo napraviť diétne chyby, po „období hojnosti“, keď ste jedli viac, ako bolo vhodné. Ale aj vtedy, keď sa chcete rýchlo dostať do formy, po zime, pred dovolenkou, alebo keď cítite, že šaty vám začínajú byť priúzke. Diéta odľahčí trávenie a dodá vitalitu. Obsahuje potraviny ktoré podporujú chudnutie, majú nízku energetickú hustotou,  vysoký podiel vody a nízky glykemický index. Diéta je nízkoenergetická, predpísaná na presný počet dní a tak je potrebné ju aj dodržiavať! V knihe nájdete aj odporúčania, praktické rady a odpovede na otázky, čo robiť a ako sa stravovať, keď diétu ukončíte.

Súčasťou diéty je aj cvičebný plán, fotografie a podrobný popis cvikov.

„Diéta je nízkoenergetická, telu dodá len málo energie, ale zato všetky živiny, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a dostatok vlákniny. Má ambíciu stať sa vašim dobrým pomocníkom vždy, keď sa ocitnete v núdzi. Diétny plán pre dlhodobejšie chudnutie nájdete v knihách Redukčná diéta a Fresh diet“ hovorí Katarína Skybová.

FRESH diet

FRESH diet

Chudnutie s chuťou

Autor: Katarína Skybová 
Vydavateľstvo: IKAR

Kniha vyšla v slovenskom a českom jazyku.

Ukážka z knihy 

FRESH diet je nový trend v chudnutí. Prísny režim starých diét neuznáva, riadi sa podľa nových pravidiel. Vychádza zo stravovania, na ktoré sme zvyknutí a nenúti vás dodržiavať princípy cudzích kultúr či vymyslených teórií. Jej cieľom je zdravé chudnutie s jednoduchými zásadami. Zároveň poskytuje mnoho voľnosti vo výbere a kombinácii potravín, vďaka čomu si ju môžete ľahko prispôsobiť. Je postavená na telo Stredoeurópanom. To znamená aj to, že dovoľuje kombinovať všetky typy živín – tuky, cukry a bielkoviny. Tradičný chlieb s maslom a so šunkou nezakazuje, môžete si ho teda bežne dopriať. Rovnako nezakazuje mäso či mliečne výrobky. 
FRESH diet delí potraviny do troch skupín, a to na aktivátory, stabilizátory a inhibítory. Stačí si len zapamätať, že aktivátory chudnutie podporujú, a je potrebné ich počas diéty preferovať. Stabilizátory línii neublížia, ale neposunú vás ani bližšie k cieľu schudnúť a inhibítorom je najlepšie sa počas diéty vyhnúť.
V knihe nájdete aj skvelú pomôcku pre začiatok diéty – farebný plagát pre rýchlu orientáciu: Potraviny podľa FRESH diet.

FRESH diet berie ohľad  na to, či je váš deň náročný, príjemný a pokojný či netradičný mimo domova a pre každú alternatívu ponúka kompletný jedálniček na štrnásť dní. 
Kniha FRESH diet prináša 55 receptov na zdravé a chutné jedlá s rýchlou a jednoduchou prípravou. 
"Zo svojej skúsenosti v Inštitúte kompliment® viem, ako sú recepty pre chudnúcich dôležité. Slúžia ako odrazový mostík, ktorý pomáha zásady zdravého varenia dostať tak povediac „do krvi“,“ hovorí Katarína Skybová.

FRESH diet kúpite v každom dobrom kníhkupectve a vo všetkých pobočkách Inštitútu kompliment®, alebo si ju objednajte ihneď na www.bux.skwww.kucharky.sk

Redukčná diéta

Redukčná diéta

Schudnete za 28 dní

Autor: Katarína Skybová 
Vydavateľstvo: Plat4M Books
Knižný bestseller

Obľúbená kniha Redukčná diéta prináša overený stravovací program úspešného chudnutia. Základom je 28 dňový jedálniček, ktorý okamžite naštartuje vaše chudnutie a je zárukou, že príjem živín a energie bude počas celého obdobia chudnutia optimálny. Jedálniček Redukčnej diéty s piatimi dennými jedlami je zostavený precízne a pri dennom menu je vypočítané množstvo energie a všetkých základných živín - sacharidov, bielkovín a tukov. Ich optimálne zastúpenie dáva istotu, že chudnutie bude účinné a vo vzťahu k zdraviu bezpečné. Redukčná diéta zaujímavo, prehľadne a stručne približuje najdôležitejšie fakty o výžive, ktoré sú pre úspešné chudnutie rozhodujúce. 
Bonusom sú originálne zostavené potravinové tabuľky, ktoré vám pomôžu rýchlo a správne sa orientovať v energetických hodnotách potravín. 

„K prednostiam Redukčnej diéty patrí aj to, že veľmi dobre kontroluje pocit sýtosti. Redukčná diéta  je povinnou literatúrou pre klientov, ktorí chudnú v osobných programoch v Inštitúte kompliment®,“ hovorí Katarína Skybová.

Knihu Redukčná diéta kúpite v každom dobrom kníhkupectve a vo všetkých pobočkách Inštitútu kompliment®, alebo si ju objednajte ihneď na www.kucharky.sk.

Stále štíhla

Stále štíhla

Autor: Katarína Skybová 
Vydavateľstvo: IKAR

Kniha o chudnutí, diéte, cvičení a zdravom životnom štýle. Kniha je vypredaná a jej ďalšie vydanie sa neplánuje.