Pohyb a cvičenie

Cvičenie kompliment® je cielené, zamerané na chudnutie a tréningový plán je individuálny.

Pohyb a cvičenie - chudnutie

Individuálny cvičebný plán pre vás zostavia špecialisti na pohyb a cvičenie. Každý tréning absolvujete v Inštitúte kompliment® pod ich osobným vedením. Vyberú pre vás vhodné cviky, určia intenzitu záťaže a dohliadnu na správnosť cvičenia. Váš športový výkon pravidelne hodnotia a cvičenie upravujú a menia.

Cvičenie kompliment® zohľadňuje aktuálnu telesnú hmotnosť, typ postavy, kondíciu a pohybové zručnosti. Intenzita tréningu je zvolená a nastavená tak, aby hlavným zdrojom energie boli mastné kyseliny. Tým sa zvýši efektivita cvičenia, podporí sa chudnutie a postava viditeľne zoštíhlie.

Výhody cvičenia kompliment®

  • Cvičíte krátko a intenzívne.
  • Počas cvičenia spaľujete energiu prednostne z mastných kyselín.
  • Namiesto rozcvičky absolvujete termoterapiu, a tak skrátite čas cvičenia
  • Vďaka termoterapii, ktorá predchádza cvičeniu, dosiahnete aeróbnu zónu tepovej frekvencie už po dvoch až troch minútach cvičenia.
  • Cvičíte efektívne, redukujete podkožný tuk a cielene si formuje postavu.
  • Cvičíte individuálne, pod odborným vedením.

Charakteristika cvičenia kompliment®

Cvičenie kompliment je kombinácia aeróbno-anaeróbneho cvičenia s využitím rezistovaného zaťaženia. Cvičenie je aktívne a vykonáva sa v mechanoterapeutickom lôžku, ktoré poskytuje možnosť meniť intenzitu cvičenia. Využíva sa záťaž vlastného tela a rezistovaného odporu 1,5 až 6 kilogramov, v kombinácii so zmenou teploty cvičebného prostredia. Cvičebná jednotka predbieha na jednom mieste pod vedením špecialistov na pohyb a cvičenie.

Termoterapia ako „pasívna rozcvička“

Termoterapia zvyšuje efektivitu cvičenia, a preto ju pri cvičení kompliment® používame ako náhradu klasickej rozcvičky. Využívame jej účinky vo forme pôsobenia suchého tepla na telo pred cvičením. Po absolvovaní termoterapie sa aeróbna zóna tepovej frekvencie dostaví takmer okamžite, po dvoch až troch minútach cvičenia. Na dosiahnutie požadovaného efektu stačí kratšia doba cvičenia.

Termoterapia je metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej pôsobia na organizmus termické podnety, ktoré spôsobujú fyzikálne a biochemické zmeny v tkanivách. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe ochorení, pri zlepšení, alebo obnovení stratených schopností a funkcií. Jej pozitívne účinky sa využívajú aj v športe pri príprave na športový výkon a po jeho ukončení. Po zvýšení teploty vonkajšieho prostredia sa povrch tela zahreje, zvýši sa telesná teplota a nastane rozvoj štandardných biochemických zmien organizmu ako reakcia na zmenené teplotné podmienky. V priebehu termoterapie sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie, uvoľní sa priečne pruhované svalstvo. Zlepší sa prekrvenie väzivových tkanív, zníži sa svalový tonus, zvýši sa spotreba kyslíka a dychová frekvencia, zlepší sa vstrebávanie metabolitov látkovej výmeny, výživa orgánov a ich funkcia. Zároveň sa zrýchľuje srdcová činnosť, tlmí sa bolesť a povzbudzujú sa imunitné reakcie.